مدیا مگ

اوپنهایمر

جی رابرت اوپنهایمر : فیلم جدید نولان | زندگی و داستان اوپنهایمر

5/5

فهرست مطالب

«جی رابرت اوپنهایمر» و داستان واقعی پشت فیلم جذاب

زندگی «جی رابرت اوپنهایمر» در سال ۱۹۰۴ در نیویورک، در خانواده‌ای مهاجر و آلمانی، همراه با تأثیرات و تفکرات آکادمیک و هنری آغاز شد. او به عنوان کودکی آرام با علاقه به مطالعات کانی شناسی و شعر توصیف می‌شود.

عطش برای دانش و تحصیلات

عطش «اوپنهایمر» برای دانش او را به دانشگاه هاروارد کشاند و در آنجا پذیرفته شد، اما به دلیل بیماری، ثبت نام خود را به تأخیر انداخت. سرانجام، در سال ۱۹۲۲، او سفر آکادمیک خود را در هاروارد آغاز کرد و خود را در فیزیک، شیمی، لاتین، یونانی و فلسفه شرق غرق کرد.

ادامه مطالعات در دانشگاه کمبریج

با گسترش بیشتر افق‌های ذهنی خود، قبل از اخذ دکترای فیزیک در دانشگاه گوتینگن، به دانشگاه کمبریج سفر کرد. بازگشت او به ایالات متحده او را به مؤسسات معتبری مانند دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و مؤسسه فناوری کالیفرنیا کشاند، جایی که او در کنار برنده جایزه نوبل، ارنست لورنس، که توسط جاش هارتنت در فیلم به تصویر کشیده شده است، در مورد سیاهچاله‌ها و ستاره‌های نوترونی تحقیقاتی نوآورانه انجام داد.

خلاصه‌ای از فیلم “نولان” و داستان «جی رابرت اوپنهایمر»

فیلم “نولان” به زندگی و داستان «جی رابرت اوپنهایمر»، دانشمندی با ذهن برتر و علاقه‌مند به مطالعه و تحقیق در علم فیزیک، اختصاص دارد. این فیلم نشاط و الهام‌بخش برای تماشاگرانی است که به دنبال تجربه‌ی یک سفر دلنشین به زندگی یکی از متمایزترین علمای تاریخ هستند.

در این فیلم جذاب، نگاهی به رشد و پیشرفت علمی «جی رابرت اوپنهایمر» در دانشگاه‌های برجسته‌ی هاروارد و کمبریج داریم و شاهد مسیری هیجان‌انگیز از کشف‌های علمی و تلاش‌های فراوان او در راستای شناخت بهتر جهان طبیعی می‌شویم.

همچنین، در فیلم «نولان»، به تصویر کشیده‌شده است که او به همراه برنده جایزه نوبل، ارنست لورنس، تحقیقاتی درباره‌ی سیاهچاله‌ها و ستاره‌های نوترونی انجام داده است. این تحقیقات نوآورانه‌اش در مورد اجرام فضایی، مخصوصاً سیاهچاله‌ها، به پیشبرد علم و افزایش دانش انسانی کمک می‌کند.

در نهایت، فیلم “نولان” با جلب روحیه‌ی کنجکاوی و تلاش برای دستیابی به دانش بیشتر، به تماشاگران خود الهام و انگیزه‌ی لازم برای مسیری پر از کشف و پیشرفت در علم می‌دهد. این اثر هنری، ارزشمندترین جوانب زندگی «جی رابرت اوپنهایمر» را به تصویر می‌کشد و تجربه‌ای دیدنی را به مخاطبان خود ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دو =